10.1.08

گفته‌ها

زندگی شخصی آیت‌الله خمینی یا نیکلا سارکوزی؟

« من فکر نمی‌کنم که زندگی شخصی آدم‌ها چیزی زیادی در باره‌ی کیفیت سیاسی آنها بیان بکنه. آدمی که یک زندگی شخصی نمونه‌واری داشت, آیت‌الله خمینی بود که تو نمی‌دونستی در زندگی شخصی‌اش چه می‌گذره. ولی سارکوزی با نمایش گذاشتن زندگی‌ شخصی‌اش تنها کاری که در ۸ ماه گذشته کرده این بوده که روزنامه‌ها ونشریات زرد را از زحمت جستجوی موضوعات جنجالی و داغ برای تیتر اصلی‌اشون راحت کرده.»

فرانسوا سرگن، سردبیر روزنامه‌ی لیبراسیون فرانسه در مصاحبه با رادیو سراسری آلمان

در باره‌ی خوب و بد خصوصی‌سازی از زبان یک سوسیال دمکرات

« جنون و شیفتگی به لاغری تنها مشکل دخترهای جوان نیست، بلکه ایدلوئوگ‌های سیاسی (لیبرال) هم به آن دچار هستند. آنها هم مجنون و شیفته دولت لاغرند. ولی تجربه ما در خصوصی‌سازی‌ها نشون داد که چه میزان ذوق‌زدگی و توهم نسبت به این امر وجود دارد و چقدر سرخوردگی در پی آن به وجود می‌آید. بسیاری از خصوصی‌سازی‌ها به جای ایجاد رقابت و کاهش قیمت‌ها به افزایش قیمت‌ها و تخریب فرصت و مناسبات کاری منجر شده‌اند. ما به این نتیجه رسیده‌ایم که در بسیاری از موارد، مدرنیزه کردن بخش عمومی نتیجه‌ای بهتر از خصوصی‌سازی آنها به بار می‌آورد. این تصور که خصوصی سازی‌ها به کاهش مقررات و دخالت دولت می‌انجامد هم، در تجربه لزوماً تایید نشده است. ما بعد از خصوصی‌سازی بخش ارتباطات در‌ آلمان مجبور شده‌ا یم قوانین این رشته را سه برابر کنیم، تا بتوانیم کماکان حقوق اساسی مصرف‌کننده را حراست کنیم.»

خانم بریگیته سیپرس، عضو رهبری سوسیال دمکرات‌ها و وزیر دادگستری دولت فدرال آلمان

بوتو و حرف‌هایش در باره‌ی بن لادن و آی اس آی

[بی‌نظیر بوتو: « اسامه بن‌لادن مدت‌هاست که مرده است. کسی به نام احمد عمر سعید شیخ او را کشته است.» این شیخ همان کسی است که به تقاضای رئیس سازمان جاسوسی پاکستان ( آی اس آی) سال ۲۰۰۱ صد هزار دلار به حساب محمد آتا ( از عاملان اصلی ترور ۱۱ سپتامبر) واریز کرده است. در روز کشته‌شدنش بوتو می‌خواست با دو نمانیده کنگره آمریکا، آرلن اسپکتر و پاتریک کندی دیدار کند و پرونده‌ای حاوی ۱۶۰ صفحه در باره‌ی « توطئه‌های آی اس آی» علیه خودش را در اختبار آنها بگذارد. اما مرگ این دیدار را نامیسر کرد.]

تایم، ۲۷ دسامبر ۲۰۰۷

پرویز مشرف، در کتاب خاطراتش که سال ۲۰۰۶ انتشار یافته است: « احمد عمر سعید شیخ جاسوس سازمان ام ۱۶ انگلیسی‌ها بود.»

رفسنجانی هم مخالف بود!

«بوتو در دوران نخست‌وزيري‌اش دو بار به ايران سفر کرد که يک نوبت آن، ديدار رسمي به دعوت آقاي‌ هاشمي رفسنجاني، رئيس‌جمهور وقت بود. به ياد دارم بي‌نظير بوتو هنگام پياده شدن از هواپيما در فرودگاه مهرآباد تهران، چادري مشکي بر دوش خود انداخته بود و روسري سفت و محکم سفيد رنگي هم به سر داشت و آقاي ‌هاشمي به شوخي به او گفت، چقدر خودتان را پيچانده‌ايد...!»

محمدكاظم روحاني‌نژاد، خبرنگار صداوسيما

نور احمدی‌نژاد در ته لیوان!

سرکشيدن ته مانده ليوان آب احمدي نژاد از سوي يکي از نمايندگان مجلس به عنوان تبرک با نکوهش مواجه شده است. روز دوشنبه محمود احمدي نژاد براي تقديم لايحه بودجه به مجلس آمد. در پايان جلسه علني مجلس يکي از نمايندگان به سرعت خود را به جايگاه سخنراني احمدي نژاد رساند و ته مانده ليوان آب او را سرکشيد و گفت اين آب متبرک است. او سپس در ميان بهت و حيرت همگان آب را برلباس خود پاشيد و گفت اينجوري آب متبرک را به لباسم پاشيده ام. برخي نمايندگان مجلس اقدام اين فرد را مورد نکوهش قرار دادند. البته گفته مي شود برخي نمايندگان ديگر هم به کت و شلوار احمدي نژاد دست مي کشيدند و آن را به سر و صورت خود مي ماليدند و مي گفتند حاج محمود احمدي نژاد از حج برگشته و متبرک است.

روزنامه اعتماد

مرغ را کجا ببریم؟

در دوران احمدی‌نژاد « در داخل هم این قدر بنیه ما ضعیف شده كه قرار است مسأله تخم‌مرغ را در شورایعالی امنیت ملی بررسی ‌كنند؛ حالا نمی‌دانیم اگر خود مرغ مسأله شود، كجا باید درباره‌اش بحث شود

مصطفی تاج‌زاده